Digitalizujte svou agendu v realitním byznysu

iSmlouva je skvělým pomocníkem i pro realitní kanceláře nebo samotné makléře. Pomůžeme vám zefektivnit vaše procesy a vneseme do celého vztahu se zákazníkem více jistoty. Ano, opravdu.

iSmlouva
Bezpečnost

Stále se potýkáte s nesmyslným papírováním?

Modelová situace: Potenciální kupec (nebo nájemce) se po prohlídce bytu rozhodne, že se mu tahle nemovitost moc líbí. Vy máte radost a jdete do kanceláře nachystat rezervační nebo nájemní smlouvu. Než se ale dostanete k podpisu, může klidně uplynout i pár týdnů – během kterých zákazník může najít vhodnější nemovitost nebo se třeba rozhodnete dát přednost někomu jinému.

Háček je v tom, že i když už máte připravenou smlouvu k podpisu, je třeba zaplatit kauci nebo zálohu – a do té doby není nic jistého. Klient u sebe navíc možná nemá dostatek hotovosti a rád by zaplatil kartou. A nastává komplikace.

Jak to funguje?

S iSmlouvou si z pohodlí domova nebo kanceláře nachystáte návrhy smluv a přímo na schůzce s klientem je jen aktualizujete. Na místě zákazníka jednoduše identifikujete pomocí naskenovaného občanského průkazu a podepisovat můžete přímo na tabletu nebo chytrém telefonu. Stačí stylus, nebo je možné podepisovat i prstem. Digitálně podepsaná smlouva je přitom právně závazná a zcela odpovídá klasické papírové.

Kauci nebo rezervační poplatek lze potom okamžitě uhradit online přes platební bránu. Nemusíte běhat do kanceláře a tisknout další papíry. Klient vám nikam neuteče a jemu zase nikdo nevyfoukne vysněné bydlení.

Legalita a závaznost

Potřebuje klient čas na rozmyšlenou?

Samozřejmě se jedná o velký životní krok a možná se zákazníkovi nebude chtít podepisovat hned na místě. To vůbec nevadí – návrh smlouvy mu jednoduše pošlete e-mailem a domluvíte se na lhůtě, kterou mu nastavíte k podpisu. Podepsat přitom může odkudkoliv; na dovolené či z práce. Makléř se dozví o podpisu a obratem může začít činit další kroky. A co víc, může dostat automatické upozornění, když k podpisu ve stanovené době nedojde či klient odmítne podepsat.

Ušetří čas
eIDAS certifikát

Příklady dokumentů k podpisu

  •  Smlouva o zprostředkování, Rezervační smlouva, Smlouva o pronájmu, Příkazní / mandátní smlouva
  •  Souhlas se zpracováním osobních údajů – GDPR, prohlášení o původu prostředků – AML dotazník
  •  Předávací protokol, Protokol o prohlídce, Plná moc, Rezervační depositum, Smlouva o úschově

Pozn.:  U kupních smluv je příjem dokumentů do katastru v el. podobě zatím obtížný, změní se startem tzv. BankID v roce 2021.

Zkuste si podepsat dokument! Bez závazků.
Vytvořit účet zdarma

Schéma integrace s vaším systémem