Realitní makléři to v naší republice mají stále docela těžké. Této branži chybí několik potřebných regulací a neusnadňují to ani neseriózní zájemci a tzv. realitní turisté, kteří navštěvují prohlídku za prohlídkou. Do toho neustálé papírování – jak z toho ven?

Je tady samozřejmě i spousta makléřů, kteří mají svůj proces dokonale zvládnutý a jen tak nějaká situace je už nepřekvapí. Jste jedním z nich? Potom gratulujeme. I když ale všechno jde jako po másle, stále se potýkáte s tou nesnesitelnou hromadou smluv a byrokratickým papírováním.

Práce realitního makléře není nejjednodušší.

Nejistota na papíře

Vždyť to znáte – zájemce se po prohlídce bytu rozhodne pro nákup nebo pronájem. Vy máte radost a jdete do kanceláře nachystat rezervační nebo nájemní smlouvu. Než se ale dostanete k podpisu, může klidně uplynout i pár týdnů – během kterých zákazník může najít vhodnější nemovitost nebo se třeba rozhodnete dát přednost někomu jinému.

Háček je v tom, že i když už máte připravenou smlouvu k podpisu, je třeba zaplatit kauci nebo zálohu – a do té doby není nic jistého. Klient u sebe navíc možná nemá dostatek hotovosti a rád by zaplatil kartou. A nastává komplikace.

Zkuste to s iSmlouvou

A tady už přichází na řadu naše aplikace. S iSmlouvou si z pohodlí domova nebo kanceláře nachystáte návrhy smluv a přímo na schůzce s klientem je jen aktualizujete. Na místě zákazníka jednoduše identifikujete pomocí naskenovaného občanského průkazu a podepisovat můžete přímo na tabletu nebo chytrém telefonu. Stačí stylus nebo je možné podepisovat i prstem. Digitálně podepsaná smlouva je přitom právně závazná a zcela odpovídá klasické papírové.

Kauci nebo rezervační poplatek lze potom okamžitě uhradit online přes platební bránu. Nemusíte běhat do kanceláře a tisknout další papíry. Klient vám nikam neuteče a jemu zase nikdo nevyfoukne vysněné bydlení.

Potřebuje klient čas na rozmyšlenou?

Samozřejmě se jedná o velký životní krok a možná se zákazníkovi nebude chtít podepisovat hned na místě. To vůbec nevadí – návrh smlouvy mu jednoduše pošlete e-mailem a domluvíte se na lhůtě, kterou mu nastavíte k podpisu.

Dejte si s klientem raději oběd

Všechny náležitosti tak můžete pohodlně vyřídit třeba na obchodním obědě. Anebo se po prohlídce už nemusíte scházet vůbec. Prostřednictvím iSmlouvy lze uzavřít i předávací protokol, pořídit fotodokumentaci nebo zaznamenat stav měřičů energii. Bez zbytečného papírování a online – všechny dokumenty tak budete mít kdykoli po ruce.

Využijte ušetřený čas raději ke společnému obědu.

100% bezpečnost

Digitální podpisy přes iSmlouvu jsou zcela bezpečné a právně závazné. Ve všech státech Evropské unie jsou uznány směrnicí číslo 910/2014/EC neboli eIDAS.

iSmlouva konkrétně zajišťuje tzv. zaručený elektronický podpis (AdES), který (jak již bylo napsáno výše) vyžaduje identifikaci podepisující osoby. Tento podpis zcela odpovídá veškerým smlouvám uvedeného typu. Využít jej naopak nelze například při zápisu na katastr či udělení plné moci.