Profesionálové a kreativci na volné noze – neboli takzvaní freelanceři – u nás v současnosti zažívají zlatý věk. Taková forma práce má své výhody – svobodu a časovou flexibilitu, ale také svá problematická místa. A nejpalčivějším z nich je většinou nejistota.

Jste sami na volné noze nebo o této formě podnikání teprve uvažujete? Gratulujeme. Známe to z vlastní zkušenosti – občas je fajn nemít nad sebou žádného drába a zodpovídat se jen svým klientům, které jsme si ale sami vybrali. Časový rozvrh uspořádaný podle našich vlastních priorit je taky fajn, ale nejspíš to znáte – všechny ty výhody se dovedou rychle proměnit v nevýhody.

Nejistota – je opravdu nevyhnutelná?

Hlavně ta nejistota – občas prostě nejsou zakázky; to se může stát hlavně ze začátku podnikání. Anebo ty, které právě máte nestojí za nic. A když už nějakou tu slibnou spolupráci konečně navážete, kde je nějaká jistota? Na smlouvy se tady většinou nehraje, to tak maximálně na papír o zachování mlčenlivosti.

Příště to zkuste s iSmlouvou

Naše aplikace dokáže pomoci i vám. Bohužel zatím (ještě) ne s náborem klientů, ale až s nějakým příště budete mít hovor na Skypu nebo osobní schůzku, představte mu iSmlouvu. V appce si můžete dopředu připravit návrh smlouvy (můžete taky využít řadu předpřipravených šablon) a klient ji jen podepíše na svém telefonu, tabletu nebo laptopu s touchpadem. Podepsat lze stylusem nebo bude stačit jen prst.

Taková smlouva zcela odpovídá té klasické papírové. Nemusíte se ale nikde scházet s archy papírů nebo si přeposílat doporučené dopisy. Právě takové povinnosti by totiž mnoho potenciálních zaměstnavatelů v digitální éře dost možná odradilo. Většinou totiž snadno najdou někoho jiného, kdo bude ochotný pracovat bez smlouvy.

Všechno kolem nás je digitální. Jen těm smlouvám se pořád nějak nechce…

Klient nemusí podepsat nic s čím by nesouhlasil. Smlouvu mu můžete odeslat e-mailem a on podepíše až poté, co si vezme čas na rozmyšlenou. Nebo vám navrhne vlastní podobu smlouvy. Vše už je jen a jen o komunikaci.

100% bezpečnost

Digitální podpisy přes iSmlouvu jsou zcela bezpečné a právně závazné. Ve všech státech Evropské unie jsou uznány směrnicí číslo 910/2014/EC neboli eIDAS.

iSmlouva konkrétně zajišťuje tzv. zaručený elektronický podpis (eIDAS), který (jak již bylo napsáno výše) vyžaduje identifikaci podepisující osoby. Tento podpis zcela odpovídá veškerým smlouvám uvedeného typu.

Na závěr bychom byli rádi, kdybyste se s námi v komentářích podělili o své volnonožské zkušenosti s klienty nebo různé fuckupy. Aplikaci neustále vyvíjíme a budeme rádi za vaše podněty.