Během tohoto desetiletí se slovíčka jako ekologie a environmentální odpovědnost dostaly i do povědomí široké veřejnosti. Dnes vám ukážeme, jak se s iSmlouvou může na obratu k lepšímu podílet vaše firma nebo i vy sami. Jste připraveni vyrazit „na zelenou“?

Pojmy jako ekologie a trvalá udržitelnost se v posledních letech staly ohromně trendy záležitostí. To je samozřejmě dobrá zpráva a čím více společností (stejně jako jednotlivců) se bude chovat „zeleně“, tím lepší budoucnost nás všechny pravděpodobně čeká.

Je ovšem těžké rozpoznat, kdo to myslí opravdu vážně a komu se líbivá slovíčka a fráze jen dobře vyjímají ve firemní vizi a misi. Soudy ale stranou – dnes vám ukážeme, že se s pomocí naší aplikace můžete stát ekologičtější jednotkou i vy sami. A nezapomeňte – každý krůček směrem dopředu se tady počítá víc než kdykoli jindy.

Tisíce papírů měsíčně

Je to skoro až paradoxní – žijeme v roce 2019, všichni máme přístup k těm nejmodernějším komunikačním nástrojům a platformám, ale stále nesmyslně lpíme na tištěných dokumentech. Jako bychom měli pocit, že ta vytištěná smlouva nebo formulář má mnohem vyšší platnost než její naskenovaný ekvivalent někde v počítači.

Řada společností si sice uvědomuje, že enormní množství vytištěných dokumentů představuje problém a objevují se i iniciativy typu „bezpapírová kancelář“ – podle našich informací se ale i v menších tuzemských firmách klidně vytiskne i 10 tisíc papírů měsíčně.

Připadá vám takové číslo šílené? Ale kdeže – odskočme si na chvíli úplně do jiného sektoru – české střední školy udávají, že pokud bychom si ročně sečetli všechny formální dokumenty potřebné k maturitní zkoušce a výukové materiály, které si k nim studenti tisknou, dostali bychom se asi na 11 milionů papírů. A drtivá většina z nich potom skončí v odpadkovém koši.

Tisíce papírů měsíčně, které většinou skončí v odpadkovém koši

Zkuste to s iSmlouvou

My sice klidně přiznáme, že i nám se opravdu lépe učí z papíru než třeba z tabletu, ale opravdu nevidíme žádný důvod pro tisíce vytištěných smluv, která generuje téměř každá firma. Často je navíc třeba tyto smlouvy ještě několikrát přepsat, předcházejí jim různé formuláře, potvrzení… vždyť to znáte. A kontejnery a skartovačky mají pré.

A i proto jsme přišli s iSmlouvou, mobilní a webovou aplikací, která si klade neskromný cíl – změnit přístup k práci a zacházení se smlouvami a dalšími papírovými dokumenty. Díky elektronickému podpisu během chvilky vytvoříte a uzavřete zcela platnou smlouvu, ke které budete mít vy i váš klient okamžitý přístup, kdykoli a odkudkoli.

Takto uzavřená smlouva je právně závazná. Pracujeme s tzv. zaručeným elektronickým podpisem, který má stejnou právní váhu a vymahatelnost jako papírová smlouva. Tento typ digitálních smluv a elektronických podpisů ošetřuje ve všech státech EU směrnice 910/2014/EC neboli eIDAS a iSmlouva je s tímto nařízením plně v souladu.

Jdete do toho s námi?

Naším hlavním cílem je zbavit svět papírových smluv a zbytečného papírování. Ekologický přínos je „vedlejším účinkem“ našeho snažení, ze kterého máme velkou radost. Když si totiž uvědomíme, jak moc díky byrokracii a papírování zatěžujeme životní prostředí, máme z iSmlouvy ještě větší radost a naše snažení nám dává každým dnem větší smysl. Přidáte se k naší revoluci?