Možnost uzavírat smlouvy digitálně byla ještě donedávna pro mnohé pouhým zlepšovákem. Nyní ale může být doslova existenční – buď kontrakt uzavřete anebo prostě nikoli. Jste připraveni na změnu?

Situace, která na tuzemském i globálním trhu zavládla na jaře roku 2020, je snad ve všech ohledech bezprecedentní. Ještě před pouhými několika týdny si nikdo z nás nedovedl představit, že by se celý svět dokázal prakticky zastavit.

Přesně to se ale nakonec stalo. A když alespoň na chvíli pomineme zdravotní a společenská rizika, nutně musíme narazit i na ekonomickou otázku celé věci. Otázku, kterou dnes řeší drtivá většina podnikatelů a firem. Jak budu muset svůj byznys transformovat, abych měl šanci přežít i v tomto kritickém stavu?

Když jsme vyvíjeli aplikaci iSmlouva, ani nás by něco podobného samozřejmě nenapadlo. Původně jsme chtěli dát „pouze“ sbohem klasickému papíru a tužce – nástrojům, které pro nás byly v obchodním styku v roce 2020 doslova archaickým přežitkem. Jen si představte všechno to nepohodlí a ztracený čas – chtěli jste uzavřít smlouvu a se svou protistranou jste se museli někde potkat a častokrát podepisovat někde u oběda nebo šálky kávy.

A co když bylo potřeba znění dokumentu ještě nějak upravit? Další časová prodleva, která snižovala šanci na úspěšné uzavření obchodu.

Tomu je s iSmlouvou konec

Naše aplikace dokáže pomoci i vám a vaší firmě. Ať už ve vztahu s vašimi partnery či zaměstnanci a spolupracovníky. Druhá strana nikdy nepodepisuje nic, s čím by nesouhlasila. Smlouvu mu můžete odeslat e-mailem a on podepíše až tehdy, co si vezme čas na rozmyšlenou. Nebo vám navrhne vlastní podobu smlouvy. Vše už je jen a jen o komunikaci.

Podepisovat ale můžete také na jednom zařízení – telefonu či tabletu. Pokud tedy třeba řešíte nábor lidských zdrojů, vaše agenda může být klidně i o 90 procent efektivnější v nárocích na čas. Smlouvy, které jste dříve uzavírali hodiny dnes mohou být otázkou pouhých několika minut.

Díky digitálnímu podpisu s odpovídajícím stupněm ověření dnes lze vystavovat a uzavírat právně závazné dokumenty prakticky v reálném čase. A to odkudkoli, kde máte přístup k internetovému připojení. Stačí chytrý telefon, tablet nebo i laptop. Takto podepsaná smlouva je přitom právně závazná a váhou zcela odpovídá klasické papírové.

Podpisy přes iSmlouvu jsou samozřejmě zcela bezpečné a podléhají platné legislativě. Ve všech státech Evropské unie jsou uznány nařízení číslo 910/2014/EC neboli eIDAS.

Nebudete ani muset měnit své procesy

iSmlouva ale samozřejmě počítá i s tím, že už ve firmě používáte například nějaký CRM systém. Umíme aplikaci napojit i na ně – přesně tak, aby vaši zaměstnanci, kolegové nebo klienti prakticky ani nepoznali, že už nejsou ve „vašich virtuálních vodách“.

Zefektivnění, které stojí za řeč

Nejspíš vás ale napadne nějaké to „ale“. Vaše procesy jsou přece dlouhodobě zavedeny a něco měnit a učit se znovu používat? Opravdu to stojí za to?

Podle nás určitě ano. Mezi našimi klienty máme firmy, které nyní kompletní dokument (od vytvoření až po jeho uzavření) odbaví za méně než 10 minut čistého času.

Tento proces mohl dříve trvat i několik dní – samozřejmě ne čistého času, to spíše několik hodin. Když si k tomu ale připočtete prodlevy a čekání na jednotlivé úkony, křivka rapidně stoupá. Efektivita tedy roste závratným tempem. A nezapomeňte ani na úsporu za papír, tisk a zaměstnance.