Možná by to spoustu lidí ani nenapadlo, ale provoz autoservisu je poměrně byrokratické podnikání. Během jedné prohlídky nebo opravy vozu vytiskne technik klidně i desítky papírů. A to je řeč jen o těch, které zákazník vidí. A co potom všechny ty servisní listy a interní dokumentace? iSmlouva dokáže pomoct i tady.

Nepochopte nás špatně – ale zvlášť u byznysů, které jsou prakticky v každodenním kontaktu s nejnovějšími technologiemi – a do této kategorie autoservisy bezesporu patří – je poměrně zvláštním jevem používání zastaralých kancelářských metod. Vždyť to zná každý řidič – technik vytiskne dokument, vy ho podepíšete a můžete si být jisti, že vzadu v kanceláři ho pak někdo bude muset znovu oskenovat a založit do archivu.

Pokud pracujete v autoservisu vy sami, dobře víte, jak je to zdlouhavé. Na diagram automobilu musíte napřed vyznačit místa, která potřebují opravit nebo seřídit, následně pečlivě opíšete stav tachometru, nádrže a nespočet dalších specifikací. Potom všechno přepisujete do počítače, zákazník popíjí kávu a nerozvita v místnosti narůstá.

Ušetřete si čas od přepisování specifikací do počítače…

Teprve až je dokument finální, můžete si se zákazníkem všechno odsouhlasit – pokud se ale neshodnete, bude se celá procedura opakovat. A možná ne jenom jednou. Až potom můžete přejít k objednávce, předběžné faktuře, formuláři se souhlasem o zpracování osobních údajů a k předávacímu protokolu. To je ale přitom opravdu neuvěřitelná zátěž kancelářské práce a vy jste tady přitom hlavně od toho, abyste pracovali na autech.

Rychle, jednoduše a efektivně

A na tomto místě přichází iSmlouva – aplikace obsahuje vzory několika typů smluv, které odpovídají aktuální legislativě. Vy si jen připravíte ty, které budete potřebovat.

Návrh smlouvy jednoduše odešlete klientovi e-mailem spolu s odkazem do webového rozhraní, kde ji může podepsat pomocí elektronického podpisu. Pokud budete chtít, aplikace vám automaticky vygeneruje soubory s hotovými dokumenty.

Všechna data zadáváte jen jednou a rovnou sem připojíte i fotodokumentaci. Na místě s klientem zkontrolujete správnost všech údajů a klient se prostřednictvím stylusu nebo prstu podepíše přímo na vašem tabletu, laptopu s touchpadem nebo dokonce na chytrém telefonu.

Právní hodnota takové smlouvy je naprosto totožná s klasickou papírovou. Všechno je zcela transparentní, klient si může smlouvu pečlivě pročíst a přesně zná podmínky, které bude podepisovat.

Převzetí vozu nikdy nebylo jednodušší…

Šetřete přírodu

Veškerá dokumentace je hned po stvrzení odeslána klientovi na e-mail společně s informací, že není třeba nic tisknout. V mobilní aplikaci iSmlouva mají obě strany ke všem smlouvám okamžitý přístup – kdykoliv a kdekoliv.

Stejně jednoduché je i samotné převzetí vozu. Klient vám jednoduše ukáže náhled smlouvy na telefonu – nebo použije QR kód, který si jen naskenujete. V iSmlouvě vyhotovíte předávací protokol a je to.

100% bezpečnost

Digitální podpisy přes iSmlouvu jsou zcela bezpečné a právně závazné. Ve všech státech Evropské unie jsou uznány směrnicí číslo 910/2014/EC neboli eIDAS.

iSmlouva konkrétně zajišťuje tzv. zaručený elektronický podpis (AdES), který (jak již bylo napsáno výše) vyžaduje identifikaci podepisující osoby. Tento podpis zcela odpovídá veškerým smlouvám uvedeného typu. Využít jej naopak nelze například při zápisu na katastr či udělení plné moci.

Namítáte, že vy v autoservisu ale používáte vlastní software pro řízení a plánování oprav? To vůbec nevadí – v aplikaci je integrováno komunikační prostředí, které snadno připojíte k vašemu programu.

> Chci získat přístup do aplikace jako jeden z prvních <