Některá povolání zkrátka vyžadují prakticky nepřetržitou práci se smlouvami a dalšími dokumenty. A právě v těchto případech je platforma iSmlouva nejefektivnějším řešením. V dnešním článku vám ukážeme, jak dokáže usnadnit život finančnímu poradci.

Finanční, pojišťovací nebo třeba daňoví poradci mají velmi dynamické povolání. Spousta klientů s individuálními potřebami – a čas utíká. Konkurence je dnes obrovská a ušetřený čas se rovná získanému času. Rozhodování klientů je navíc velmi impulzivní – a vy potřebujete smlouvu co nejrychleji uzavřít. Asi to dobře znáte – neustálé telefonování, domlouvání schůzek a rozvrh nabitý k prasknutí.

Smlouvy si sice můžete připravit ještě než vyrazíte na schůzku – co když ale nakonec bude potřeba ještě něco změnit? I v roce 2019 se finanční poradci se svými klienty nejčastěji schází přímo u nich doma nebo někde „na půl cesty“ – v kavárnách nebo restauracích. Pokud tedy s sebou nenosíte přenosnou tiskárnu, musíte nový návrh smlouvy propisovat ručně. A nejenže je to časově náročné; v dnešní době plné různých digitálních vychytávek to působí takřka až komicky.

A tady přichází místo pro iSmlouvu – naše aplikace obsahuje vzory několika typů smluv, které odpovídají aktuální legislativě. Návrh smlouvy jednoduše odešlete klientovi e-mailem spolu s odkazem do webového rozhraní, kde ji může podepsat pomocí elektronického podpisu.

Šetřete svůj drahocenný čas díky iSmlouvě…

Pokud se přece jen potkáte, může klient podepsat smlouvu přímo na vašem laptopu, tabletu nebo dokonce na chytrém telefonu.

Právní hodnota takové smlouvy je naprosto totožná s klasickou papírovou. Všechno je zcela transparentní, klient si může smlouvu pečlivě pročíst a přesně zná podmínky, které bude podepisovat.

Smlouvu uzavřete v reálném čase

Zjednodušena je také samotná identifikace klienta – není potřeba pracně opisovat údaje z občanského průkazu, jednoduše doklad naskenujete do klientova profilu ve vaší iSmlouvě. Tam následně přidáte i klientovu fotografii. Jakmile je smlouva odsouhlasena vámi i klientem, jednoduše se přesunete k podpisu.

Klient se nemusí ničeho bát – naskenovaný občanský průkaz se z aplikace nikam nedostane a slouží jen pro jednorázové ověření.

Aplikace iSmlouva přímo obsahuje funkci One Device Sign (Podpis na jednom zařízení). Klient tak nemusí nic instalovat ani se nikam registrovat. Okamžitě se zobrazí podpisové pole, které klient prstem nebo stylusem (ten doporučujeme – podpis vypadá věrněji a klient se cítí pohodlněji), podepíše. Pro ověření pravosti ještě odesíláme na klientův telefon SMS s potvrzovacím kódem – teprve jeho následným zadáním se podpis stává platným a smlouva je uzavřena. Přes platební bránu vaší společnosti potom klient navíc může ihned uhradit první platbu.

Smlouvu pak stačí podepsat prstem nebo stylusem…

100% bezpečnost

Digitální podepisování přes iSmlouvu jsou zcela bezpečné a právně závazné. Ve všech státech Evropské unie jsou uznány směrnicí číslo 910/2014/EC neboli eIDAS.

iSmlouva konkrétně zajišťuje tzv. zaručený elektronický podpis (AdES), který (jak již bylo napsáno výše) vyžaduje identifikaci podepisující osoby. Tento podpis zcela odpovídá veškerým smlouvám uvedeného typu. Využít jej naopak nelze například při zápisu na katastr či udělení plné moci.

Na druhou stranu si ale uvědomujeme, že iSmlouva přináší něco nového a klienti mohou být podezíraví. Na začátek tedy doporučujeme podepsat také smlouvu o mlčenlivosti (neboli NDA (Non-Disclosure Agreement). Klient bude klidnější a vám nic nebude bránit v tom, abyste si konečně zjednodušili práci.

> Chci získat přístup do aplikace jako jeden z prvních <