Půjčování aut je dnes celosvětově na vzestupu. Pro člověka, který auto nemá anebo zrovna potřebuje třeba větší model, představuje tato služba ideální řešení. Trendy rovněž naznačují, že budoucnost se ponese v duchu sdílení aut. Nová ekonomika, ale přitom spousta papírování a zastaralé kancelářské práce. Jak z toho ven?

Provozujete autopůjčovnu nebo s touto službou máte zkušenosti? Obecně se jedná o docela moderní podnikání. Jako klient si auto zarezervujete přes webové rozhraní nebo třeba mobilní aplikaci. Když ale dorazíte na místo, míra digitalizace se začne prudce snižovat.

Vy si chcete objednaný vůz jen rychle vyzvednout a vyrazit na cesty. Obsluha následně začne vyplňovat jeden papír za druhým a posílat je na tiskárnu někde vzadu v kanceláři. Potom společně přistoupíte k autu a manažer ručně vyplní údaje o najetých kilometrech, případných poškozeních auta a dalších specifikacích. Vy si vše prohlédnete a podepisujete. Následuje skenování, kopírování nebo další tisk. Hotová kancelářská otročina.

Přichází na řadu iSmlouva

Jde to ale i jinak. Aplikace iSmlouva obsahuje vzory celé řady typů smluv, které si snadno upravíte pro svoji potřebu. Naše smlouvy odpovídají aktuálně platné legislativě a vy se nemusíte zdržovat prakticky žádnými formalitami.

Návrh smlouvy o půjčení vozu předložíte klientovi přímo na tabletu, smartphonu nebo laptopu s touchpadem – pokud bude s jejím obsahem souhlasit, rovnou ji stvrdí pomocí elektronického podpisu.

V tento moment mu bude zaslána SMS s bezpečnostním kódem. Podpis se stává platným právě až po jeho zadání. Smlouva mu následně bude odeslána na e-mail a obě strany k ní budou mít kdykoli přístup i v prostředí aplikace.

Právní hodnota takové smlouvy je přitom zcela stejná jako u klasického papírového dokumentu. Veškerá data budou automaticky zálohována a vy si ušetříte starosti s vyhotovením a archivací.

100% bezpečnost a právní závaznost

Digitální podpisy přes iSmlouvu jsou zcela bezpečné a právně závazné. Ve všech státech Evropské unie jsou uznány směrnicí číslo 910/2014/EC neboli eIDAS.

iSmlouva konkrétně zajišťuje tzv. zaručený elektronický podpis (AdES), který (jak již bylo napsáno výše) vyžaduje identifikaci podepisující osoby. Tento podpis zcela odpovídá veškerým smlouvám uvedeného typu. Využít jej naopak nelze například při zápisu na katastr či udělení plné moci.

Jaké typy dokumentů iSmlouva umí vyřešit?

  • Smlouva o nájmu, Smlouva o výpůjčce, Předávací protokol
  • Cenová nabídka, Nabídka Konfigurace, Potvrzení o užívání automobilu

Proč do toho jít s iSmlouvou?

  • Uživatelské rozhraní v češtině, česká komunikace, návaznost na lokální prostředí.
  • Jednoduchá cenová politika dle objemu podpisů viz www.ismlouva.cz/cenik, ceny od 20 Kč za podepsaný dokument, 2 faktorové ověření přes SMS přímo v základní ceně.
  • Produkt vhodný pro malé i velké realitní kanceláře či franšízy.

iSmlouva je integrovatelná se širokou paletou systémů – od moderních například na platformě Microsoft Dynamics 365, přes starší např. na platformě Foxpro či zjednodušeno evidenci vedenou v Office 365 nebo Google Suite. Je tak cestou, jak se rychle zbavit papírové agendy.při předávání vozů nejen v autopůjčovnách, ale i na showroomech,  servisu či bazaru.

Tuto formu spolupráce u nás v iSmlouvě řeší specialista na Partner Business Development – Roman Řípa. Neváhejte jej kontaktovat na roman.ripa@ismlouva.cz.