fbpx
HR agenda2020-11-24T14:01:35+01:00

Zefektivněte svoji HR agendu elektronickým podepisováním

.

– Snížíte pracnost administrativních činností HRM

– Budete mít více prostoru pro kreativní přístup k HRM

– Snížíte náklady spojené s oběhem listinných dokumentů

iSmlouva
Bezpečnost

Dokumenty k elektronickému podpisu v oblasti HRM

Bez omezení pro elektronické podepisování:
Hromadné rozesílání „růžového“ daňové prohlášení, elektronický list důchodového pojištění – ELDP, dohoda užívání služebního vozidla, převzetí pracovních pomůcek, seznámení zaměstnance s předpisy, prezenční listiny na školeních, dohoda o hmotné odpovědnosti, srážky ze mzdy, oznámení o překážkách na straně zaměstnavatele a náhradě mzdy aj.

Pro doručení do vlastních rukou, vyžaduje podpis na jednom zařízení:
Pracovní smlouva – PP, dohoda o provedení práce – DPP, mzdový výměr, oznámení o ukončení PP, zápočtový list apod. jsou zatím upraveny Zákoníkem práce (§ 334 odst. 1) , který jako jednu z možností uvádí „do vlastních rukou na pracovišti“, což lze zajistit podpisem na jednom zařízení, tj. počítači zaměstnavatele.

Jak to funguje?

1. Příprava dokumentů – HRM pracovník připraví dokumenty k podpisu, nahraje je do iSmlouvy a rozešle k podepsání. Alternativně zadá podklady do personálního či mzdového systému, který je pak odešle do iSmlouvy.

2. Podepsání dokumentů zaměstnancem – Zaměstnanec obdrží e-mail a SMS o dokumentech k podpisu, které může podepsat přímo ve webovém prohlížeči na svém počítači či mobilu. Nic dalšího k podpisu nepotřebuje.

3. Přístup k podepsaným dokumentům – Podepsaný dokument je k dispozici HRM pracovníkovi v iSmlouvě, mzdovém či personálním systému či systému pro správu dokumentů. Zaměstnanec svojí kopii dostane do svého e-mailu.

Legalita a závaznost
eIDAS certifikát

Partneři

JOB#1 – Poradenství v oblasti digitalizace HR agendy na základě mnohaletých zkušeností při vedení HR agendy ve významných firmách i při dodávkách služeb pro tyto firmy.

PRK Partners – Právní kancelář specializující se na oblast pracovního práva a digitalizaci souvisejících agend, aktivně působí v edukaci a ve zlepšování právního prostředí v této oblasti.

Další kroky

Stáhněte si prezentace a podívejte se na záznam z webináře, kde je probrán právní rámec pro el. podepisování v HR oblasti, praktická ukázka podepisování a zkušenosti z digitalizace HR procesů u zákazníků.

– Získejte dokument Možnosti elektronického podepisování v HR, kde jsou zmapovány jednotlivé dokumenty používané v HR s právními komentáři ohledně jejich digitalizace – stačí nám napsat na sales@ismlouva.cz.

– Vyzkoušejte si jednoduchost podpisu na běžném PC či chytrém mobilu z pohledu zaměstnance na www.ismlouva.cz/podpis.

– Sjednejte si schůzku s naším týmem na sales@ismouva.cz.

Ekologie
Zkuste si podepsat dokument! Bez závazků.
Vytvořit účet zdarma

Máte chvilku? Mrkněte, co se zrovna děje